GündemMagazin

Kaçış Sendromu Hastalığı Nedir?

Kaçış Sendromu Hastalığı Nedir Son dönemlerde ünlü isimlerin yakalamış olduğu kaçış sendromu hastalığı farklı bir yapı sergilemektedir. Genel kapsamda düşünüldüğünde bu hastalık günümüze kadar ülkemizde sadece Mehmet Ali Erbil’de görülmüştür. Erbil üzerinden hastalığın etkileri çok ilginç noktalar ortaya çıkarmıştır. İnsan metabolizmasında damarlarda orantısız bir büyüme oluşabilir veya tam tersi küçülme oluşabilir. Bu durumda damarlardan sıvı çıkış hızı gerçekleşirken hız değişimi veya basınç değişimi gibi sorunlar yaşanabilir. Bu hastalığın ortaya çıkmasında kan basıncı değişikliği ve kısa süreli şoklar görülebilir. Tam olarak nelerin neden olduğu bugüne kadar tıp dünyasında net olarak belirlenememiştir.

Kaçış Sendromu Hastalığı Belirtileri Nasıl Ortaya Çıkmaktadır?

Dünya genelinde 80’e yakın kişide görülmüş olan kaçış sendromu hastalığı çok farklı bir seyir göstermektedir. Aylık ya da senelik bir kriz gerçekleştirebilir ve her kişiye göre değişim gösterebilir. Hastalığın belirtileri arasında tansiyon düşmesi ve kanın koyulaşması yani hemokonsantrasyon durumu görülebilir. Vücutta şişmeler yaşanabilir, baş dönmesi ve karın ağrısı yaşanabilir. Kan tahlillerinde kaslarda sıvı birikmesi, kanda çok yüksek mikrop ve kalp zarında asit birikintileri görülebilir. Kanda albümin azalması ve bağırsaklarda ödem oluşması gibi sorunlar da bu hastalığın belirtileri olarak görülebilir. Günlük hayatta olumsuzluk oluşturan bu rahatsızlık, tüm organları etkileyebilir ve ani ölümlere neden olabilir.

Kaçış Sendromu Hastalığı Tedavi Edilebilir Mi?

Hastalık çok nadir olarak görülmekle birlikte tedavisi ya da belirtileri ve nedenleri net olarak bilinmemektedir. Genel kapsamda bu hastalık ilginç bir seyir göstermektedir. Hastalarda günlük hayat birdenbire olumsuz bir seyre dönüşebilir. Özellikle ani bir şekilde ortaya çıkan organ rahatsızlıkları kaçış sendromu hastalığı için ağır bir durumdur. Bu hastalık için kesin bir tedavi belirlenmemiş olsa da kriz önleyici ilaçlar kullanılabilmektedir. Tedavi uygulamaları için üst solunum yolu ilaçları, astım ve bronşit ilaçları kullanımı tercihleri görülmektedir. Herhangi bir ameliyat ya da farklı bir ilaç tedavisi net olarak tespit edilmemiştir. Ayrıca hastalığın tamamen ortadan kaldırılması gibi bir durum bugüne kadar bulunamamıştır. Hastalık dünya genelinde yayıldıkça tedavi için farklı çalışmalar sağlanmaktadır.
Kaçış sendromu hastalığı, kaçış sendromu hastalığı nedir, Kaçış Sendromu Hastalığı tedavisi, Kaçış Sendromu Hastalığı teşhisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı